W miniony weekend rozegrana została ostatnia z imprez wchodząca w skład Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich. Czas zatem na małe podsumowanie tegorocznego cyklu.

W roku 2021 skład Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich tworzyło sześć wydarzeń: Piękny Wschód, Piękny Zachód, Pierścień Tysiąca Jezior, Tour DePomorze, Ultra Time Trial 24h oraz Małopolska 500. W rankingu uwzględnione zostały maksymalnie cztery starty danego zawodnika.

W sumie w tegorocznym cyklu Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich udział wzięło 594 zawodników, w tym 485 startujących w kategorii OPEN oraz 109 – w kategorii SOLO.

Zwycięzcą w kategorii SOLO okazał się Cezary Wójcik, który zdobył łącznie 484.01 punktów. Drugie miejsce na podium zajął Krzysztofa Flaka (433.47) zaś trzecie miejsce wywalczył Andrzeja Tercjaka (416.66). Wśród solistek najlepsza okazała się Aleksandra Piekarska, którą z łączną ilością 327.98 punktów wyprzedziła Katarzynę Kozłowską (230.35 punktów) oraz Agatę Matejczuk (171.45 punktów).

Tytuł Mistrza w cyklu Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich w kategorii OPEN wywalczył Adrian Żółkiewicz, który z przewagą ponad 50 punktów pokonał Pawła Pieczkę. Trzecie miejsce, po wyrównanej walce z Adamem Pryjomskim, wywalczył Tomasz Spyra (Adam uplasował się na czwartej pozycji).  Dużym sukcesem może pochwalić się Jolanta Gajtkowska, która nie tylko okazał się najlepsza wśród pań, ale również wywalczyła wysoką 6 pozycję wśród wszystkich uczestników OPEN. Drugie miejsce zdobyła Justyna Krygier, natomiast trzecie – Ewa Garus.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!