VIII edycja ultramaratonu kolarskiego Pierścień Tysiąca Jezior 610 km non-stop przeszła do historii. Impreza odbywała się w pierwszy weekend lipca tj. 4-5 lipca 2020. Zawody tradycyjnie już odbyły się na 610-kilometrowej pętli, prowadzącej przez tereny Warmii, Mazur oraz Podlasia. Zawodnicy startowali w 6-osobowych grupach w 5-minutowych odstępach czasu. Start techniczny pierwszej grupy uczestników odbył się równo o godzinie 8:00 z miejscowości Świękitki, skąd zawodnicy mieli do pokonania 7 km do miejscowości Miłakowo gdzie odbył się start właściwy. Rywalizacja odbywała się w dwóch oddzielnych kategoriach: open i solo.

 

Na trasie przygotowano w sumie 9 punktów kontrolnych, na których zawodnicy mogli odpocząć i zaopatrzyć się w potrzebny prowiant. Na 325 kilometrze trasy Pierścienia Tysiąca Jezior organizatorzy przygotowali Duży Punkt Kontrolny, gdzie na kolarzy czekał ciepły posiłek oraz miejsce do spania.

Każdy z kolarzy rywalizujących na trasie Pierścienia Tysiąca Jezior został wyposażony w lokalizator GPS, wskazujący jego aktualną pozycję na trasie. Umożliwiło to śledzenie położenia zawodników poprzez specjalny system monitoringu on-line.

 

Spośród przeszło 170 zawodników, którzy wyruszyli na trasę Pierścienia Tysiąca Jezior do mety dotarła zdecydowana większość, bo aż 158 uczestników. Najszybciej z 610-kilometrowym dystansem uporał się Paweł Pieczka, startujący w kategorii open oraz Paweł Miłkowski jadący solo. Oby dwaj uzyskali czas 18 godzin 40 minut, ustanawiając tym samy nowy rekord trasy w oby dwóch kategoriach. Rywalizację kobiet z wynikiem 23 godzin i 40 minut zdominowała natomiast Sylwia Kowalska. Pierścień Tysiąca Jezior stanowił jedną z imprez wchodzących w skład Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich, a także kwalifikację do startu w kultowym już Bałtyk-Bieszczady Tour 1008km non-stop.

 

26 lipca 2020

Pierścień Tysiąca Jezior 610 km non-stop - podsumowanie IX edycji ultramaratonu 

Nadchodzące wydarzenie: Bałtyk - Bieszczady Tour 1008km non-stop

F&Q

kontakt@ultracycling.pl

+48 505 801 791

Czas realizacji zamówienia

Płatność

Dostawa

Zwroty i wymiana

Polityka prywatności

O nas

Regulamin sklepu

  SKLEP

  ULTRACYCLING