Jak już doskonale wiecie start w XII edycji Bałtyk-Bieszczady Tour podzielony jest na dwie „tury” – grupę wieczorną startującą od godziny 20:00 w piątek 21.08.2020 oraz grupę poranna, która rozpocznie start od godziny 8:00 w sobotę 22.08.2020. Zawodnik podczas zapisu mógł dokonać wyboru pory startu, pamiętając o różnych limitach czasu jakie posiada poszczególna grupa. I tak dla osób startujących w piątek limit czasu przejazdu trasy wynosi 70 godzin, zaś dla tych którzy zdecydowali się na start w godzinach porannych limit zmniejsza się do 60 godzin.

 

O ile pora w jakiej wystartuje zawodnik jest znana, tak godzina startu oraz przydział do konkretnej grupy startowej pozostaje zagadką (niekiedy) do ostatniej chwili. Mimo licznych pytań i próśb organizatorzy pozostają nieugięci jeśli chodzi o dowolność startu i wybór grupy startowej, a zawodnicy nie mają możliwości dobierania się w grupy. Zawodnicy przydzielani są do grup startowych według konkretnego schematu, o którym pisaliśmy w części 1. Znajomość zasad przydziału do grup, pozwala zawodnikowi na oszacowanie z dokładnością do kilkunastu minut swojej godziny startu. Jeśli osoba z którą chciałbyś/chciałabyś jechać przydzielona została do innej grupy, nie pozostaje Ci nic innego jak… poczekać lub dogonić drugą osobę.

 

W tym miejscu zdradzamy również mały sekret… godzina startu oraz grupa startowa do jakiej został przypisany dany zawodnik znana jest nawet na dwa tygodnie wcześniej 😊 Aby sprawdzić tę informację wystarczy zalogować się na swoim indywidualnym koncie zawodnika 😊

 

Każdy z zawodników powinien pojawić się na starcie przynajmniej z 20-30 minutowym wyprzedzeniem. Ten czasu pozwoli każdemu na spokojne załatwienie formalności, nadanie bagażu czy odbiór i montaż gps.

 

W pierwszej kolejności zachęcamy do zdania swojego przepaku do specjalnie wyznaczonego do tego celu auta technicznego. W praktyce oznaczony samochód ten podstawiany jest około 30 minut przed godziną startu pierwszej grupy na placu przed promem Bielik. Pamiętaj o oznaczeniu, który z przepaków na „pojechać” na który z dużych punktów kontrolnych. Wykorzystaj do tego celu nalepki, które otrzymałeś/aś w pakiecie startowym. Tuż po nadaniu przepaków polecamy nadanie bagażu (o ile go masz), który będzie czekał na Ciebie na mecie. I tutaj również sugerujemy oznaczenie bagażu swoim numerem startowym. Kiedy masz już „wolne” ręce udaj się bezpośrednio na prom gdzie spokojnie poczekaj na wywołanie przez obsługę techniczną. Po wywołaniu (zwykle 15 minut przed planowaną godziną startu) Twojego numeru startowego lub grupy startowej przejdziesz do tzw. strefy technicznej. W tej części zostanie Ci przekazany i zamontowany gps, podpiszesz listę startową oraz wszelkie wymagany zgody, a Sędzia Główny sprawdzi Twój rower oraz zweryfikuje Twoje oznakowanie (np. numer startowy na plecach) czy wymagany kask. Na 5 minut przed planowaną godziną startu zostaniesz poproszony bezpośrednio na linie startu, gdzie gromkimi brawami powitamy Cię na starcie XII edycji ultramaratonu kolarskiego Bałtyk-Bieszczady Tour 1008km.

 

27 lipca 2020

Organizacja startu Bałtyk-Bieszczady Tour 1008 km non-stop - część 2

Nadchodzące wydarzenie: Bałtyk - Bieszczady Tour 1008km non-stop

F&Q

kontakt@ultracycling.pl

+48 505 801 791

Czas realizacji zamówienia

Płatność

Dostawa

Zwroty i wymiana

Polityka prywatności

O nas

Regulamin sklepu

  SKLEP

  ULTRACYCLING