Czy mogę wybrać godzinę startu? Kto jako pierwszy wyrusza na trasę Bałtyk-Bieszczady Tour? Dlaczego najszybsi zawodnicy z kategorii SOLO startują na samym końcu i dlaczego jako debiutant nie mogę wystartować w grupie z kolegą, który przejechał już Bałtyk-Bieszczady Tour?

Prezentujemy cykl postów o organizacji startu Bałtyk-Bieszczady Tour. Rozpoczniemy od tematu o który pytacie nas najczęściej - start poszczególnych kategorii, pory startu oraz przydział do grupy startowej.

Podobnie jak podczas poprzedniej edycji Bałtyk-Bieszczady Tour, również i w tym roku uczestnicy będą startowali w dwóch grupach – wieczornej oraz porannej. Start pierwszej z grup będzie odbywał się od godziny 20:00 w piątek 21.08.2020, natomiast start grupy porannej od godziny 7:00 w sobotę 22.08. Każdy z zawodników podczas rejestracji sam zadeklarował porę w której preferuje wystartować.

Jako pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy startujący w kategorii open, po nich na trasę wyruszą kolarze z kategorii solo, natomiast na końcu wystartuje kategoria suport. Identyczna kolejność obowiązywać będzie także grupę poranną. Ostateczne składy poszczególnych grup startowych zostaną opublikowane nie później niż na trzy dni przed planowaną datą imprezy.

Zasady ich doboru prezentują się natomiast następująco (dotyczy to zarówno grupy wieczornej jak i porannej):

Kategoria Open:

W pierwszych grupach startowych znajdą się zawodnicy klasyfikowani w tegorocznym Pucharze Polski w Ultramaratonach Kolarskich - od najlepszych do najsłabszych. Po rozstawieniu wszystkich kolarzy według klasyfikacji pucharowej, do poszczególnych startowych grup trafią osoby z najlepszymi wynikami w dotychczasowych edycjach Bałtyk – Bieszczady Tour (o ile w takich startowali). Także tutaj zawodnicy przydzieleni zostaną do grup startowych od najlepszych do najsłabszych. Zawodnicy bez punktów w tegorocznym cyklu Pucharu Polski oraz bez historii w dotychczasowych edycjach BBT zostaną rozstawieni na samym końcu w drodze losowania, bez możliwości dobierania się w grupy.

 

Kategoria Solo:

Jako pierwsi wystartują zawodnicy bez punktów w tegorocznym cyklu Pucharu Polski oraz bez historii w dotychczasowych edycjach Bałtyk-Bieszczady Tour. Kolejność startu wyznaczona będzie drogą losową. W dalszej kolejności do grup startowych trafią osoby z najlepszymi wynikami w dotychczasowych edycjach Bałtyk-Bieszczady Tour - od najsłabszych do najlepszych. Jako ostatni na trasę wyruszą zawodnicy klasyfikowani w tegorocznym Pucharze Polski w Ultramaratonach Kolarskich, również od najsłabszych do najlepszych. Tradycyjnie jako ostatni wystartuje zeszłoroczny zwycięzca lub rekordzista

Kategoria Suport, czyli teamy z samochodem, teamy bez samochodów lub dobrane w grupy, a także zawodnicy solo korzystający z doraźnego wsparcia aut na trasie lub pozaregulaminowego wsparcia innych osób:

Około 15 minut po starcie ostatniego zawodnika kategorii SOLO nastąpi start kategorii Suport w kolejności od najmniej licznych do najbardziej licznych teamów. Zasada ta dotyczy zarówno grupy wieczornej jak i porannej.

 

W kolejnym poście z cyklu "Organizacja startu" przybliżymy nieco temat godzin startu oraz wyjaśnimy dlaczego powinieneś/powinnaś pojawić się na linii startu przynajmniej z 20-minutowym wyprzedzeniem.

 

26 lipca 2020

Organizacja startu Bałtyk-Bieszczady Tour 1008 km non-stop - część 1

Nadchodzące wydarzenie: Bałtyk - Bieszczady Tour 1008km non-stop

F&Q

kontakt@ultracycling.pl

+48 505 801 791

Czas realizacji zamówienia

Płatność

Dostawa

Zwroty i wymiana

Polityka prywatności

O nas

Regulamin sklepu

  SKLEP

  ULTRACYCLING