PARTNERZY

26 sierpnia 2021
W miniony weekend rozegrana została ostatnia z imprez wchodząca w skład Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich. Czas zatem na małe podsumowanie tegorocznego cyklu. W roku 2021 skład Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich tworzyło sześć wydarzeń: Piękny Wschód, Piękny Zachód, Pierścień Tysiąca Jezior, Tour DePomorze, Ultra Time Trial 24h oraz Małopolska 500. W rankingu uwzględnione zostały
27 września 2020
Z radością prezentujemy długo wyczekiwany pełny fotoreportaż z XII edycji ultramaratonu kolarskiego Bałtyk-Bieszczady Tour 1008km non-stop. Życzymy miłego oglądania!
27 sierpnia 2020
Paweł Miłkowski zwyciężył w klasyfikacji generalnej XII Bałtyk-Bieszczady Tour. Kolarz z Sosnowca ustanowił nowy rekord trasy, bijąc poprzedni najlepszy wynik o blisko dwie godziny. Wśród pań triumfatorką okazała się Sylwia

1008 km

dystans
Historia ultramaratonu kolarskiego Bałyk - Bieszczady Tour 1008 km non-stop sięga roku 2004. Obecny dyrektor operacyjny - Robert Janik oraz Wacław Żurakowski - aktualny Sędzia Główny ultramaratonu, podczas startu w Maratonie Dookoła Zalewu Szczecińskiego, tworzą wizję kolejnych ekstremalnych eskapad rowerowych. W pierwotnym zamyślę impreza miała mieć charakter towarzyskiego rajdu rowerowego, którego uczestnicy w ciągu 3 dni pokonaliby trasę pomiędzy najbardziej oddalonymi od siebie miejscowościami w Polsce - Świnoujściem i Ustrzykami Górnymi. Przy wsparciu firmy Imagis pierwsza edycja odbyła się w sierpniu 2005 roku, a na trasę wyruszyło 15 kolarzy.
Impreza, jako jedna z nielicznych w Polsce, wchodzi w skład kalendarza Międzynarodowej Unii Ultramaratonów Kolarskich.

KOMUNIKATY

XIII edycja ultramaratonu kolarskiego w poprzek Polski. Trasa łącząca dwie najbardziej oddalone od siebie
miejscowości - Świnoujście i Ustrzyki Górne. Ponad 1000 kilometrów i tylko 70 godzin na pokonanie trasy.