Punktacja

Zwycięzca klasyfikacji ogólnej każdej z imprez zaliczanych do Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich, a także zawodnik, który ukończy dany maraton w limicie czasu, otrzymają punkty zgodnie z powyższą tabelą. Punkty w przypadku pozostałych zawodników będą naliczane proporcjonalnie do uzyskanego czasu. Przykład:

  • Zwycięzca Pierścienia Tysiąca Jezior ukończy trasę w 22 godziny 00 minut
  • Limit czasu wynosi 40 godziny 00 minut.
  • Zwycięzca otrzyma 120 punktów.
  • Różnica pomiędzy czasem zwycięzcy a limitem czasu wynosi 18 godzin 00 minut. Oznacza to, że każda godzina jest warta 3,33 pkt.
  • Jeśli więc któryś zawodnik uzyska na mecie rezultat 23 godzin 00 minut, otrzyma do klasyfikacji Pucharu Polski 116,67 pkt (120 pkt – 3,33 pkt), a ktoś kto dotrze do mety po 30 godzinach, zdobędzie do rankingu 86,7 pkt.

Punktacja dla kategorii  TEAM (dobranie się w grupy,  z supportem, ze wsparciem auta na części trasy lub bez auta, ze wsparciem osób trzecich na trasie lub tylko punktach)

Limit czasu przejazdu dla kategorii T1; T2; T4

  • T1 – limit organizatora minus 2 godziny (2×3,33 pkt mniej niż wynosi ilość punktów dla kategorii SOLO/OPEN)
  • T2 – limit organizatora minus 4 godziny (4×3,33 pkt mniej niż wynosi ilość punktów dla kategorii SOLO/OPEN )
  • T4 – limit organizatora minus 8 godzin (8x 3,33 pkt mniej niż wynosi ilość punktów dla kategorii SOLO/OPEN)

W przypadku kategorii TEAM na mecie liczymy czas pierwszego zawodnika. Warunkiem jest ukończenie wszystkich pozostałych zawodników w limicie czasu dla kategorii TEAM

Przykład: T-4 ma limit przejazdu 22 godziny . Pierwszy zawodnik dojeżdża w czasie 18 godzin a pozostali dojeżdżają w czasie 21:45 godzin. Wówczas wszyscy zawodnicy mają uznany czas pierwszego zawodnika.

W przypadku jeśli jeden zawodnik nie ukończy wyścigu, lub przyjedzie poza limitem czasu dla Teamu wówczas wszyscy kończący wyścig zawodnicy otrzymują jeden czas – limit dla TEAMU 22 godziny (zawodnik poza limitem dla Teamu traktowany jest jako niekończący wyścigu)

Przykład: Pierwszy zawodnik z kategorii T4 dojeżdża do mety w czasie 18 godzin, 2 zawodników dojeżdża w czasie 20 , ostatni nie kończy w ogóle zawodów. Wówczas TEAM jako TEAM nie ukończył, ale każdy z zawodników ma uznany jeden czas przejazdu : 22 godziny.